Ślub latem – o czym koniecznie musicie pamiętać?

18 maja 2022,

Mało jest wydarzeń, które mają w sobie tyle uroku co przepełnione ciepłym, pachnącym latem powietrzem przyjęcia weselne organizowane pomiędzy majem a wrześniem. Uwielbiacie ten czas tak jak my? Słońce towarzyszy nam długo, powoli chowając swoje promienie, ale ciepłe powietrze towarzyszy nam czasami nawet do rana. Można się rozmarzyć.

Jednak wróćmy już na ziemię – o czym koniecznie musicie pamiętać przy organizacji ślubu latem? Sprawdźcie nasze porady!

Ślub latem – jaka temperatura jest najlepsza na wesele?

Planując wesele w miesiącach takich jak koniec czerwiec, lipiec czy sierpień musicie liczyć się z tym, że temperatura może być naprawdę wysoka. A co za tym idzie – koniecznie zadbajcie o klimatyzowaną salę weselną! Z pewnością wpłynie to nie tylko na Wasz komfort, ale też na komfort wszystkich gości, którzy nie będą czuć się nieświeżo. Jednak tak jak ze wszystkim, również z klimatyzacją można przesadzić – pamiętajcie, że większość z gości będzie mieć na sobie letnie ubrania, dlatego zbyt niska temperatura przeszkodzi im w dobrej zabawie.

A co, jeśli pogoda w dniu ślubu nie dopisze?

Zawsze warto mieć plan B, również w przypadku przyjęcia ślubnego. Jeśli planujecie całe przyjęcie na otwartym powietrzu, to warto mieć w zanadrzu specjalne namioty, które rozłożycie, jeśli pogoda zacznie płatać Wam figle. Nie musicie ich kupować! Takie namioty bez problemu wynajmiecie na ten jeden dzień. Planując przyjęcie w sali weselnej, z pewnością myślicie o elementach, które będą znajdować się nie tylko w jej wnętrzu. Tutaj z pomocą przyjdzie Wam osoba odpowiedzialna za dekoracje – zapytajcie, gdzie powinniście przenieść elementy takie jakie kwiaty, listy gości czy inne elementy dekoracyjne, które będą znajdować się na zewnątrz.

Sesja ślubna w samo południe?

Niektóre pary młode decydują się na sesję ślubną w trakcie przyjęcia weselnego. Zazwyczaj nie jest to problemem, a efekt takiej sesji zdjęciowej jest równy sesji plenerowej organizowanej w innym dniu. Jednak w przypadku dni, w których temperatura sięga powyżej 30 stopni, warto przemyśleć zasadność tego rozwiązania. Dlaczego? Będziecie zwyczajnie zmęczeni! A na dodatek możecie czuć się nie do końca świeżo. Już planując wesele, wybierając jego datę, zastanówcie się, czy nie lepiej skorzystać z innego pakietu ślubnego, do którego dodacie sesję plenerową w innym dniu.

Jak wykorzystać naturę w dniu ślubu?

Natura może być największą inspiracją – również w przypadku planowania ślubu, a już, szczególnie jeśli przyjęcie ma miejsce latem. Po pierwsze kwiaty – lato to czas, kiedy dostęp do sezonowych kwiatów jest naprawdę ogromny, możecie śmiało wybierać z całej palety barw, w której znajdą się kwiaty takie jak: piwonie, hortensje, róże, eustomy, dalie, czy przepiękna, delikatna gipsówka. Pamiętajcie, że kwiaty latem potrzebują dostępu do wody – koniecznie zwróćcie na to uwagę przy procesie dekorowania sali weselnej. Kwiaty to nie jedyny element natury, który możecie wykorzystać w trakcie przyjęcia weselnego latem. Pamiętajcie również o sezonowych owocach i warzywach! To przecież właśnie one powinny królować na stołach dla gości. Jako zupę możecie zaserwować delikatny chłodnik – np. gazpacho, a danie główne powinno być sycące, ale dla orzeźwienia warto dodać do niego sałatkę z sezonowych warzyw. Na deser natomiast idealnie sprawdzą się lody z owocami.

Zdjęcia ślubne w lecie – o czym pamiętać?

Przy planowaniu ślubu w lecie, pamiętajcie o tym, że to sam środek sezonu ślubnego, dlatego wybierając termin, od razu rezerwujcie również fotografa, orkiestrę czy też DJ. Lato to dzień pełen światła – z pewnością warto zadbać o to, aby fotograf w tym dniu był z Wami od samych przygotowań aż do późnych godzin wieczornych czy nocnych. W trakcie letniego przyjęcia zazwyczaj część gości bawi się w środku, a część na zewnątrz. Jest to zupełnie naturalne, ale może warto zastanowić się nad zatrudnieniem dwóch fotografów, a nie jednego? Szczególnie w przypadku dużych przyjęć weselnych jest to dobre rozwiązanie. Pamiętajcie również, że wysokie temperatury mogą sprawdzić, że weselny makijaż zmieni swój wygląd szybciej, niż powinien. Warto mieć przy sobie puder i szminkę, aby szybko poprawić jego wygląd w kilka sekund.

Jaki alkohol serwować na letnim weselu?

Wysokie temperatury mogą sprawić, że szybciej się upijemy! Dlatego pamiętajcie o tym, żeby zadbać o dostęp do nie tylko mocnych alkoholi! Świetnie sprawdzą się również lekkie koktajle, piwo czy wino (szczególnie musujące – Prosecco lub Lambrusco). Jeśli na waszym weselu pojawi się bar, to koniecznie przygotuje specjalne, letnie, orzeźwiające menu koktajli. Mogą znaleźć się w nim drinki takie jak Aperol Spritz, Hugo, Mojito czy Pinacolada.

A tak na sam koniec, pamiętajcie o tym, że wesele to głównie dobra zabawa! I to niej nie może zabraknąć na Waszym przyjęciu weselnym. Zależy Wam na tym, aby zatrzymać ten dzień ze sobą na dłużej?