Sesja ślubna za granicą – o czym warto wiedzieć?

20 stycznia 2022,

Zagraniczna sesja ślubna to nie tylko absolutnie wyjątkowe zdjęcia, które będą przypominać Wam o ślubie i podróży. To również przygoda, zabawa, niezapomniane chwile i mnóstwo uśmiechu na twarzy. Zachwycające zdjęcia nie wymagają dalekich miejsc – już kilkadziesiąt minut lotu może przenieść Was w miejsce wymarzonego pleneru ślubnego.

Zastanawiacie się, jak wygląda sesja ślubna za granicą z perspektywy fotografa? Jakie są jej ceny i jak najlepiej ją zaplanować, aby nie pominąć ważnych szczegółów? Chętnie podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem!

Sesja ślubna za granicą – od czego zacząć?

Na początku wybierzcie kraj, do którego chcecie się udać. Mogą Wami kierować ceny biletów, chęć zatrzymania się na dłużej, przepiękne widoki albo nasze sugestie. Wiele młodych par decyduje się na plener ślubny za granicą w trakcie podróży poślubnej. W takim wypadku fotograf przylatuje do Was na 2-3 dni, organizuje sesją zdjęciową, a później znowu zostawia Was samych. Jeśli chcecie zaplanować jednak wyjazd, który będzie stricte wyjazdem na zagraniczną sesję ślubną, to pamiętajcie o tym, że 2-3 dni (czyli 1 lub dwa noclegi) to absolutne minimum czasu, którego potrzebujemy na miejscu. Oczywiście już wcześniej wspólnie zajmiemy się wyborem miejsc (konkretnych uliczek, plaż, zabytków), które z pewnością będą świetnie wyglądać na zdjęciach. Z doświadczenia jednak wiemy, że na miejscu zawsze znajdujemy jeszcze coś extra – dlatego warto mieć w zapasie jeden dzień więcej, który nie robi dużej różnicy w cenie, a może sprawić, że znajdziemy fenomenalne i niezapomniane miejsce!

Seven Sisters Country Park UK

Gdzie lecieć na zagraniczny plener ślubny?

W wyborze miejsca może ograniczać Was w zasadzie tylko wyobraźnia! Jakie destynacje Wam polecamy? Dla miłośników sesji miejskich polecamy majestatyczny Londyn, kolorową Barcelonę, Rzymskie uliczki, romantyczny i urokliwy Paryż albo naszą sąsiednią Pragę. Marzy się Wam absolutnie wyjątkowy plener pełen natury i niesamowitych, zapierających dech w piersiach widoków? Zagraniczny plener ślubny świetnie wypadnie na malowniczych Wyspach Karaibskich, świetnym wyborem będzie Cypr, na którym mamy kilka ulubionych miejscówek, skaliste i nadmorskie portugalskie Algarve czy malownicze włoskie miasteczka leżące nad Adriatykiem takie jak Monopoli czy Lecce. Pomysłów jest dużo, a dostępnych połączeń lotniczych jeszcze więcej. A możecie, chcecie wrócić do miejsca, w którym już byliście? Z pewnością pokażecie nam wtedy znajome miejsca!

Zdjęcia ślubne za granicą – jak szukać biletów?

Jeśli macie wybraną destynację to zacznijcie przeglądać bilety na 3-2 miesiące przed terminem, który Was interesuje. Pamiętajcie, tylko aby wcześniej ustalić termin z fotografem lub po prostu umówić się na pewien zakres dat, w których będzie szukać dostępnych biletów. A co jeśli cena biletów jest dla Was decydująca, jeśli chodzi o wybór celu podróży? Linie lotnicze często mają w swojej ofercie wyszukiwarkę cen lub taryf, gdzie bilety wyszukiwane są po cenie. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu – zamiast sprawdzać po kolei wszystkie opcje, to te najtańsze wyświetlają się Wam w jednym miejscu!

Cena zagranicznej sesji ślubnej

Ta luksusowa, jak mogłoby się wydać, usługa nie kosztuje więcej niż w Polsce! Nasza stawka za plener ślubny nie ulega zmianie. Do finalnej ceny należy jednak dodać koszty biletów lotniczych i noclegów. Pamiętajcie, że sprzęt fotograficzny jest dosyć delikatny, dlatego do biletu dla fotografa ślubnego warto dodać pierwszeństwo wejścia na pokład – wtedy walizka pełna drogiego sprzętu znajdzie się na pokładzie samolotu, a nie w luku bagażowym. Jaki nocleg będzie odpowiedni dla fotografa ślubnego? Spokojnie, nie musi być to luksusowy hotel! Z pewnością znacie portale takie jak booking.com czy Airbnb, gdzie bez problemu można znaleźć sprawdzony nocleg w najróżniejszych zakątkach świata! Często może się okazać, że cena zagranicznej sesji ślubnej będzie niższa niż w Polsce. Jeśli chcecie, możemy pomóc Wam przygotować szczegółową wycenę.

Co zabrać ze sobą na zagraniczny plener ślubny?

Z pewnością nie możecie zapomnieć o strojach weselnych! Martwicie się, że będą wymagały odprasowania po podróży? Z pewnością w hotelach będziecie mieć dostęp do żelazka i deski do prasowania, a dzięki odpowiednim ujęciom ukryjemy ewentualne niedociągnięcia! Koniecznie zabierzcie ze sobą też rzeczy do makijażu czy ułożenia fryzury czy biżuterię. Z doświadczenia wiemy, że makijaż do sesji ślubnej wykonany samodzielnie na zdjęciach również wygląda świetnie. Oczywiście możecie również skorzystać z usług fryzjera lub kosmetyczki na miejscu, ale nie jest to konieczne.